Jaunumi

Aktualitātes


   
85755

OMMS audzēkņu panākumi I Starptautiskajā vizuālās mākslas konkursā ''Mākslinieka Ģederta Eliasa mīklu minot''!
02.05.2018


Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā 26.aprīlī norisinājās I Starptautiskā vizuālās mākslas konkursa ''Mākslinieka Ģederta Eliasa mīklu minot'' laureātu un godalgoto dalībnieku paziņošana un apsveikšana.

Par godu izcilā 20.gadsimta mākslinieka Ģederta Eliasa 130 gadu jubilejai šogad pirmo reizi norisinājās starptautiskais vizuālās mākslas konkurss skolēniem, ko organizēja Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skola sadarbībā ar Jelgavas novada pašvaldību un Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeju. Šī gada konkursa tēma bija – “Lauku ainava”, tā mērķis –  veicināt bērnu un jauniešu izpratni par dabas nozīmi mūsu dzīvē un ikdienā, lauku ainavas daudzveidību, bagātību un skaistumu, izcelt savas dzimtās vietas vienreizīgumu, nacionālo identitāti, rosināt interesi un mīlestību pret dzimto vietu.

Konkursā dalībnieki bija gan mākslas skolu, gan interešu izglītības programmu audzēkņi no Latvijas, Lietuvas, Polijas un Rumānijas vecuma amplitūdā no 7 līdz 18 gadiem, kuri tika vērtēti četrās vecuma grupās. Konkursā varēja iesniegt darbus četrās kategorijās – gleznošana, grafika, datorgrafika un fotogrāfija.

Olaines Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi piedalījās ar gleznojumiem, kuri tapa skolotājas Zandas Remertes vadībā, pētot, iepazīstot un iedvesmojoties no Latvijas gleznotāju veikuma ainavu glezniecības jomā. Veronika Galeja ar darbu ''Vasaras nakts'' gleznošanas kategorijā ieguva 1.vietu un tika apbalvota ar medaļu. Marks Dabašinsks ar darbu ''Rudens vējos'' ieguva atzinības balvu.

Godalgotie darbi no 26.aprīļa līdz 10.maijam apskatāmi izstādē Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā.
 
      Atpakaļ